Sterowniki roletowe i ich zalety
Inteligentny dom to taki, w którym możemy zapomnieć o prostych czynnościach, jak podnoszenie i opuszczanie rolet czy żaluzji. Dla naszej wygody, elektroniczne sterowniki robią to za nas, byśmy mogli cieszy się większym komfortem, bezpieczeństwem, optymalną temperaturą i nasłonecznieniem w mieszkaniu.
Żaluzje i rolety, tak wewnętrzne, jak zewnętrzne, to już standard. Pojawiają się w bardzo wielu domach. Zaskakujące jest natomiast, jak niewielu z nas wyposaża je w elektroniczne sterowniki, których montaż nie jest wcale bardzo drogi ani skomplikowany. Być może nie znamy ich funkcji i nie zdajemy sobie sprawy z ich przydatności? Co zatem gwarantują sterowniki?
Jeśli chodzi o sterowniki do żaluzji wewnętrznych, umożliwiają one regulację nasłonecznienia wewnątrz pomieszczeń praktycznie bez naszego udziału. Nowoczesne sterowniki z czujnikami potrafią dopasowywać poziom uchylenia żaluzji do poziomu nasłonecznienia na zewnątrz – lub umożliwiają zaprogramowanie godzin ich podnoszenia i opuszczania. Dzięki temu nie musimy pamiętać o tych czynnościach rano i wieczorem.
Tego typu małe udogodnienia mogą znacznie podnieść komfort domowników. Mieszkanie dostosowujące się do ich potrzeb to rozwiązanie idealne. Do dobrego szybko można się przyzwyczaić, zatem mieszkańcy inteligentnego domu prędko zapomną o roli nowoczesnych sterowników w ich codzienności. Oszczędzamy też energię elektryczną poprzez najlepsze możliwe wykorzystanie światła naturalnego.
Sterowniki do rolet – komfort wewnątrz i na zewnątrz
Nieodzownym elementem inteligentnego domu są również sterowniki do rolet zewnętrznych. Zwiększają one nasze bezpieczeństwo, zabezpieczając przed włamaniem. Z nimi nie zapomnimy o zamknięciu rolety. Opuści się ona samoczynnie, gdy będziemy opuszczać mieszkanie. Można też wyposażyć swój dom w specjalny zintegrowany system, które będzie opuszczał się lub podnosił rolety w przypadku wykrycia włamania, by utrudnić nieproszonym gościom opuszczenie naszego domu, przestraszyć lub uniemożliwić anonimowość i działanie w ukryciu.
Sterowniki mogą być również wykorzystywane do otwierania innych obiektów napędzanych silnikiem jednofazowym prądu zmiennego, np. bram. Są one nieodzownym elementem inteligentnego domu, w którym mieszka się wygodniej, bezpieczniej i bardziej ekonomicznie.