Gniazda hermetyczne natynkowe – jak wybrać?
Zabezpieczenie przeciw wilgoci, wodzie i pyłom jest bardzo ważne w wielu sytuacjach i w miejscach, w których występuje narażenie na tego rodzaju czynniki. To przede wszystkim przestrzenie przemysłowe i magazynowe, ale również nasze domowe otoczenie, w którym chcemy się lepiej zabezpieczyć przed takimi czynnikami. Każdorazowo w takiej sytuacji konieczne będzie sięgnięcie po gniazdo hermetyczne, które zapewni należyta klasę szczelności.
W jakich przestrzeniach sprawdzą się gniazda hermetyczne?
Zabezpieczenie przeciwko wilgoci, wodzie i pyłowi konieczne jest przede wszystkim w przestrzeniach magazynowych, przemysłowych, na halach produkcyjnych czy też rozmaitych warsztatach. Gniazdo W1 od marki Berker to rozwiązanie, które może okazać się bardzo proste w instalacji w przestrzeniach przemysłowych i magazynowych.
Również, aby zapewnić sobie bezpieczny dostęp do sieci internetowej w kluczowych miejscach takich jak chociażby serwerownie i pomieszczenia ulokowane w miejscach narażonych na zalanie czy też uszkodzenie. Gniazdo komputerowe hermetyczne zapewni komfort i bezpieczeństwo.
Nie tylko w przemyśle – hermetyczne gniazda dla domu
Zaaranżowanie bezpiecznej przestrzeni również w domu ma kluczowe znaczenie. W wielu wypadkach decydujemy się na zamontowanie gniazd hermetycznych w newralgicznych pomieszczeniach takich jak chociażby kuchnia, łazienka czy też przydomowy warsztat i garaż. Wszędzie tam, gdzie może dojść do zalania czy też zabrudzenia pyłem i innymi substancjami, tego rodzaju gniazda zdadzą egzamin. Proste gniazdka takie jak modele od uznanej marki Simon. Gnizdo hermetyczne IP54 z ramką IP44 w większości przypadków sprawdzi się również w domu i będzie niezwykle proste w montażu.
Natynkowe, czyli wygodne w montażu – postaw na prostotę
Zamontowanie gniazdek natynkowych jest bardzo proste, czym również zaskarbiły sobie one serca użytkowników. Choć niektórzy twierdzą, że modele natynkowe są mniej estetyczne, to zdecydowanie można na rynku znaleźć wiele propozycji, które urzekają prostotą wykonania i estetyką w każdym detalu. Aby zamontować gniazdo natynkowe wystarczy odłączyć zasilanie, wykręcić stare gniazdo, poprawnie podłączyć nowe, a finalnie zazwyczaj włożyć całość do puszki i przykręcić śrubami zaciskowymi i założyć osłonę gniazdka. Nie potrzebujemy kucia, co sprawia, że praca będzie znacznie czystsza.
Gniazda z klapką i gumowe – jeszcze więcej ochrony
Specyficznym rodzajem zabezpieczonych gniazd natynkowych będą modele z klapką. Prosty model z serii Simon 54 jest znakomitym reprezentantem takich wlaśnie gniazd. Jak widzimy jest to model wykonany w sposób należyty estetycznie, a dodatkowa klapka stanowi również barierę przeciwko wilgoci, wodzie i ciałom stałym, które mogłyby się przedostać do gniazda. Tego rodzaju modele zastosujemy zarówno w niewielkich warsztatach, jak również z racji swojej estetyki – w domach.
Dodatkowo w niektórych miejscach musimy zrezygnować z montażu gniazd w ogóle i zapewnić sobie jednocześnie szczelność. Wtedy to możemy zastosować gniazda gumowe z zabezpieczeniami. Podwójne gniazdo gumowe IP44 sprawdzi się w przypadku konieczności podłączenia różnorodnych sprzętów przy pomocy różnorodnych przedłużaczy. Dodatkowa uszczelka zapewnia zabezpieczenie zarówno szczelność wewnątrz, jak i na zewnątrz gniazda.
Jak widać wybór gniazd hermetycznych jest bardzo duży. W modelach natynkowych znajdziemy w zasadzie wszystko – od wysokiej kalsy szczelności jak w modelu Efapel, po prostą i estetyczna stylistykę jak chociażby w przypadku modelu Aquant. To sprawia, że zastosować tego rodzaju gniazdka możemy wszędzie – od domu, po przestrzenie przemysłowe.
Masz pytania odnośnie oferty? Napisz do nas na sklep@dobregniazdka.pl
lub zadzwoń Łukasz Ponder 784-024-176