Czarne gniazdka natynkowe – aranżacyjny hit!
Czarne gniazdka sposobem na ich zamaskowanie
Dawniej większość ścian malowaliśmy w domach na jasne kolory. Bardzo modna była biel, dlatego białe gniazdka pasowały do niej najlepiej. Obecnie jednak równie modne i często stosowane są kolory ciemniejsze, bardziej zróżnicowane. Popularne są np. odcienie antracytowe czy ściany imitujące beton. Białe gniazdko mocno wyróżnia się na tle ciemnej ściany, dlatego jeśli chcemy uniknąć kontrastu, lepiej będzie zastosować czarne gniazdka elektryczne. Dzięki zastosowaniu ciemnego gniazdka nie będzie ono prawie w ogóle widoczne i będzie stanowiło uzupełnienie artystycznej aranżacji, co poprawi efekt estetyczny.
Gniazdo z/u podwójne Schuko IP44 natynkowe SIMON 54 -antracyt, metalizowany
Czarne gniazdka elektryczne jako element kontrastu
Jeżeli wręcz przeciwnie, zależy nam na osiągnięciu efektu kontrastu, czarne gniazdko elektryczne na tle jasnej ściany sprawdzi się wręcz rewelacyjnie. Takie gniazdko może mieć bardzo ciekawą obudowę, nietuzinkowy kształt, a to wszystko sprawi, że efekt będzie zaskakujący. Ten prosty detal wprowadzi do wnętrza nowoczesny design. Jeśli zależy nam na modnym i nowoczesnym efekcie, warto umieścić czarne gniazdka natynkowe w takich miejscach, w których staną się one spójnym elementem wystroju i aranżacji, a nie tylko koniecznym jej detalem, który za wszelką cenę staramy się ukryć, zasłonić szafą lub zamaskować.
Gniazdo natynkowe z/u IP44 THPG bakelit
Czarne gniazdka elektryczne – jakie opcje mamy do wyboru?
Do wyboru mamy wiele możliwości. Możemy postawić na gniazdka proste, zupełnie tradycyjne. Ciekawą opcją są czarne gniazdka z zamykająca klapką. Klapka ta sprawia, że gniazdko, kiedy nie jest używane, pozostaje zamknięte, a to z kolei sprawia, że pozostaje niemal niewidoczne, szczególnie na ciemnej ścianie. Czarne gniazdka mogą różnić się między sobą także kształtem – dostępne są zarówno wersje kwadratowe, jak i okrągłe, pojedyncze i podwójne. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i ile urządzeń mamy zamiar używać jednocześnie.
Gniazdo natynkowe z/u THPG bakelit czarny
Jakie gniazdko wybrać – czarne czy białe?
Na to pytanie trudno będzie znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Wiele zależy od wystroju naszego wnętrza, jego kolorystyki i stylu, w jakim zostało ono zachowane. Jeśli zależy nam na zamaskowaniu gniazdka na ciemnej ścianie lub na wyeksponowaniu go na ścianie jasnej, czarny kolor będzie idealnym rozwiązaniem. Czarne gniazdka sprawdzą się także we wnętrzach osób, które dość mają już klasycznych rozwiązań i mają ochotę na przełamanie stereotypów. Poza tym, czarne gniazdka znacznie dłużej zachowują estetyczny wygląd – jasne elementy z czasem żółkną, a zażółceń właściwie nie da się usunąć. Czarne gniazdka pozostaną estetyczne przez długie lata, wciąż wyglądając jak nowe. Idealnie wpisuje się także w dominujące w ostatnich latach trendy wnętrzarskie – np. przestrzenie loftowe, industrialne lub w klimatach eko.